Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

İdlib’teki Mazlumlara Mardin İHH’dan Bağış Çağrısı

0 45

Yaklaşık üç gündür mevsim normellerin üstünde etkili olan yağmur, Suriye’nin İdlib kentinde bulunan ve sivillerin yaşadığı kampları su bastı. Ülke genelinde olduğu gibi Mardin İHH’da bu felakete sessiz kalmayarak, bir kampanya başlattı.

Suriye’nin Türkiye sınır hattında etkili olarak başlayan ve sele yol açan sağanak nedeniyle Sermeda ilçesi yakınlarındaki bulunan sığınmacı kamplarında yaşayan yüzlerce ailenin çadırları sular altında kaldı.
Her zaman olduğu gibi mazlumların, yoksulların, yolsuzların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olan İHH, Ülke genelinde olduğu gibi Mardin İHH’da buna sessiz kalmayarak, sosyal medya hesapları üzerinden bağışçılarına seslenen Mardin İHH, KIS yazıp 3072’ye göndererek 5 TL ile mazlumların yanında olabilirsin çağrısında bulundu.

Edinilen bilgiye göre yağan yağmur sonucu kamplarda çadırların yaklaşık yarım metre suyun altında kaldığı ifade edildi. Kamplarda olumsuz şartların oluştuğu, çadırlarda hasta, yaşlı ve kadınların yaşadığı,yaşanan bu felaket nedenle sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğü belirtildi. Eset yanlısı erörist grupları tarafından son bir aydır artan saldırılarında, bir sığınmacı kampı, çok sayıda okul ve hastane gibi yaşam merkezlerinin hedef alındığı, artarak yaşanan bu saldırılarda 62 bin sivil göç etmek zorunda kalındığı kaydedildi.

 

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku