Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

İKİ GÜNLÜK KISITLAMA BAŞLADI

0 12

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta içi kısmi hafta sonu ise tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını söylemişti.

Yapılan açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” konulu genelgeyi gönderdi. Bunun üzerine hafta sonu sokağa çıkma yasağı 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek.

Mardin’de saatler 21.00’i gösterdiğinde ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de vatandaşlar evlerine çekildi. Gün boyu iki günlük ihtiyaçlarını tedarik eden vatandaşlar evlerine çekilmesinin ardından sokaklar sessizliğe büründü. Bu kısıtlamanın dışında kalan işletmeler ise belirlenen saatler arasında açık kalacak.

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi 21.00-05.00 arası, hafta sonu cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Restoranlar paket servisi dışında hizmet veremeyecektir. Market kasap gibi işletmeler ile eve paket servisi verecek yerler hafta sonu kısıtlamasının dışındadır. Artık hafta sonu sokağa çıkma yasağının yanı sıra hafta içi belirlenen saatlerde de sokağa çıkma uygulaması devam edecek.

Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır. Hafta sonları cuma akşamı 21’den pazartesi sabahı 5’e kadar kesintisiz devam edecektir. Üretim tedarik lojistik sağlık tarım orman gibi genelgede yer alacak sektörler bu kapsamın dışındadır.

Hafta içi yani Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta içi sokağa çıkma yasağı saat 21 ile sabah 5 arasında olacak. Hafta içi sokağa çıkma yasağı bugün yani 1 Aralık saat 21.00’de başlıyor.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku