Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Memet Polat atandı

0 67

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden emeklilik nedeniyle ayrılan Şeyhmus Sümer’in yerine Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişlerinden Memet Polat atandı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Memet Polat, atandığı yeni görevi nedeniyle bir teşekkür mesajı yayımladı. Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Polat yayımladı mesajında;
Medeniyetin beşiği; hoşgörünün, kardeşliğin, kültürel zenginliğin dünyadaki diğer adı; Kadim Şehir Mardin’de göreve başlamanın haklı gurur ve onurunu yaşadığını belirterek, “Peygamberimizin ‘’Allah’ım! Onların rüzgârlarını bol, yağmurlarını sürekli, topraklarını bereketli eyle!’’ duasına mazhar olmuş Mardin’de yaşayan insanlara hizmet etmek elbette bizler için onur ve gurur kaynağıdır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Polat, müfettişliği döneminde Mardin İlinin; Artuklu İlçesi Konaklı İlkokulu, Dargeçit İlçesi Suçatı İlkokulu, Derik İlçesi Şerefli İlkokulu, Kızıltepe İlçesi Çıplak İlkokulu, Mazıdağı İlçesi Yukarı Konak Ortaokulu, Midyat İlçesi Toptepe Ortaokulu, Nusaybin İlçesi Akarsu ÇPAL, Ömerli İlçesi Kayadere İlkokulu, Savur İlçesi Harmantepe Ortaokulu, Yeşilli İlçesi Dereyanı Ortaokulu’na kadar yıllarca en ücra köşesine gidip Mardin’in eğitim sorunlarını yerinde tespit etmiş olmam en önemli avantajım olacağını söyledi.

Mesajının devamında Polat, “Bu minvalde kaybedecek ne tek bir saniyemiz ne de tek bir gencimiz vardır. Kültürümüz, düşüncelerimiz ve anlayışlarımızdaki farklılıklar; ülkemiz, ilimiz ve bizler için birer şanstır. Tabiattaki her bir farklı rengin ahengi ve güzelliği gibi, bu farklılıklar kültür mozaiği oluşturup bizlere güç katacaktır. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nde belirtildiği üzere, milli ve manevi değerlere saygılı, yenilikçi, araştıran, sorgulayan ve çözüm odaklı bir gençlikle beraber yürümek en önemli hedefimizdir. Bilmekteyiz ki; eğitimde belirlenen hedeflere ulaşmanın yolu siz değerli, elleri öpülesi öğretmenlerden geçmektedir. Eğitim ve öğretimde alacağımız kararlarda öğretmenlerimiz ilk başvuru kaynağımız olacak ve birlikte aldığımız kararları, ilimizin eğitimde hak ettiği yere gelmesi için yine birlikte uygulayacağız. Mardin, diğer hiçbir medeniyetin elinde bulunmayan “KİL MÜHRÜ”nü elinde tutmaktadır. Tarihte kil, yazının başka bir deyişle öğrenmenin en önemli belirleyici faktörü olmuştur. Sizlerin de desteğiyle Mardin, eğitim alanında göstereceği başarılarla eğitim öğretime damga vuran kalite mührü olacaktır” ifadelerini kullandı.

Polat; “Bu amaçlarımızı gerçekleştirirken, tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının, hayırseverlerin ve tüm Mardinli hemşehrilerimin desteklerini esirgemeyeceğine olan inancım tamdır. Bugüne kadar şehrimizde eğitim ve kültür alanında çalışmış, emeği vermiş tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyor, şahsımı bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Bakanlığımızın Kıymetli Yöneticilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku