Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

İNÇEV-DER’den Kaymakam Çam’a Ziyaret

0 36

İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği (İNÇEV-DER) Başkanı Ramazan Uçar ve yönetim kurulu üyeleri Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam’ı makamında ziyaret etti.

Kızıltepe Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen ziyarete İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Ali Demirkaya, Mustafa Erkar ve Abdulhekim Dündar’da hazır bulundu.
İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği (İNÇEV-DER) Başkanı Ramazan Uçar, dernek faaliyetleri ve vizyonu hakkında bilgi vererek, dernek olarak çevreye olan duyarlılık ve hassasiyetlerini dile getirdi.

Uçar; Çevre, İnsanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri fiziki, biyolojik, sosyal ve ekonomik bir ortam olduğunu belirterek, dernek olarak yaptığımız etkinliklerde 7’den 77′ ye kadar tüm halkımızı çevre konusunda bilinçlendirmeyi hedef edindiklerini söyledi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ise insana ve çevreye değer verme konusunda her zaman Kızıltepe halkına hizmet götürmekle beraber, onların gönüllerini kazanmak için mesai mefhumunu gözetmeksizin gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Belediye ve Kaymakamlık olarak İnsan ve Çevre konulu her türlü çalışmalarda ve projelerde yer almak için hazır olduklarını kaydeden Kaymakam Çam, toplumda çevre bilinci oluşması için farkındalık yaratmak gerektiğini belirtti. Her vatandaşın temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunu aktaran Çam, “Biz de yöneticiler olarak bunu sağlamak zorundayız. Ama çevre bilinci olmayan bir toplumda bunu tam anlamıyla yapıyorsunuz. Çevreyi bir taraftan temizlemeye çalışırken, diğer tarafta da kirletenler eksik olmuyor. Arkasını topladığınız halde çoğu zaman kirletenlere yetemiyorsunuz.

Öncelikle çevre bilincini insanlara aşılamamız gerekiyor. Bunu her platformda dile getiriyoruz. Bu konuda insanlara yapılan yatırım en büyük yatırımdır diye düşünüyorum” dedi.
Çevre temizliği konusunda vatandaşlara da çok görevler düştüğünü ifade eden Çam, “Daha temiz, daha güzel ve daha sağlıklı bir Kızıltepe için vatandaşlarında bu konuya daha çok eğilmelidir. Belediye olarak biz gerekli çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın hak ettiği daha temiz bir ortam için onlarla ortak aynı noktada buluşmaya çalışıyoruz. Özellikle halkımızın üzerinde durduğu ve yıllardır temizlenmeyen Zergan Deresini neredeyse ıslah etmiş durumdayız. Bundan sonra da yapılacak rutin temizlik çalışmalarıyla da bunu sürekli kılacağız” dedi.

İyi dilek ve temennilerin ardından İNÇEV-DER Başkanı Uçar, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam’a Atıksız Yaşam İçin Bez Kullan adı altında bez torbaları, İslam’da Çevre Bilinci Kitabı ve Çevre Temizliği-Geri Dönüşüm kitapçıklarını takdim etti.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku