Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Işıksız Yaya Geçitlerinde Kırmızı Çizgiler De Yer Alacak

0 19

İçişleri Bakanlığı, trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Bu uygulamayla birlikte bundan böyle ışıksız yaya geçitlerinde kırmızı çizgiler de yer alacak ve yaşanan kazaların önüne geçilecek.

Bu kapsamda ülke genelinde olduğu gibi bugün Mardin’de de ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ projesi hayata geçti. Mardin AVM önünde bulunan yaya geçidinde gerçekleşen ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ etkinliğine; Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin İl Emniyet Müdürü İlker Emir, STK Temsilcileri, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik alanında projeye binaen bir açıklama yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, amacın özellikle kavşakların giriş ve çıkışlarında, ana yollarda, okul giriş ve çıkışlarında çocukların ve vatandaşların çok daha rahat bir şekilde yaya olarak geçebilmesi için geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Bugün ülkemizin genelinde olduğu gibi Mardin genelinde de kaymakamlarımız, emniyet müdürlerimiz ve alay komutanlarımız ile birlikte bir farkındalık oluşturmak için toplandıklarını söyledi.

Açıklamasının devamında Vali Demirtaş, “Bundan sonra tüm sürücülerimiz geçiş noktalarına geldikleri zaman arabalarını yavaşlatacaklar. Öncelikle yaya geçecek. Ondan sonra yoluna devam edecek. Hakikaten Türkiye’de son yıllarda sayın bakanımızın liderliğinde trafikle ilgili özellikle ölümlü trafik kazalarının azaltılmasıyla ilgili çok ciddi anlamda reformlar yapıldığını düşünüyoruz. Bugün 2010 ile 2020 yılını değerlendirdiğimiz zaman ölümlü trafik kazalarında yaklaşık yüzde 56’lık bir azalma görüyoruz. Bu hakikaten bizim açımızdan çok sevindirici bir durumdur. İnşallah biz de Mardin olarak alınan tedbirleri en güzel bir şekilde hem takip edeceğiz hem de uygulayacağız” dedi.

Akabinde Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile Mardin İl Emniyet Müdürü İlker Emir yoldan geçen araç sürücülerine broşür dağıtarak, proje hakkında bilgi verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku