Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

KIZILTEPE VE ARTUKLU’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ

0 33

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde trafo ve enerji nakil hatlarında yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle farklı saatlerde iki günlük elektrik kesintisine gidileceği bildirildi.

Dicle Elektrik A.Ş (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada: Mardin İli Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F6 Yayıklı enerji nakil hatlarında Üzerinde bulunan Yaylı KÖK binasında yürütülecek olan bakım-onarım çalışmaları sebebiyle 10.01.2021 Pazar günü 09:00-15:45 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma kapsamında ilçeye bağlı Büyükayrık, Güngören, Küçükayrık ve Sürekli Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Aynı gün yine Kızıltepe-2 Trafo merkezi şalt sahasında yüklenici firma tarafınca yürütülecek olan montaj çalışmaları nedeniyle Kızıltepe-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F11 Gökçe ve F13 Organize fiderlerinde 10.01.2021 Pazar günü 10:30-15:30 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Buna bağlı olarak Kızıltepe’nin Ekinlik, Eskin, Eymirli, Yoldere ve Çamlıca Mahalleleri Artuklu’dan ise Gökçe Mahallesi ve Selen Kışlası ile Mardin Orman Fidanlık Şefliğinde elektrik kesintisine gidilecektir.
11.01.2021 Pazartesi günü de yine Kızıltepe’de bulunan F16 Akalın ve F9 Şenyurt enerji nakil hatları üzerinde bulunan Kengerli ve Yurtözü KÖK binalarında 09:00-15:45 saatleri arasında yapılacak bakım-onarım çalışmaları sebebiyle Akalın, Belli, Harmandüzü, Haznedar, Kengerli, Koçlu, Sevimli, Tanrıverdi, Yaşarköy ve Şenyurt Mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacaktır.

Dicle Elektrik A.Ş (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü tarafından yaılan açıklamada, vatandaşların bu tarih ve saatler arasında tedbirli olunmaları istendi.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku