Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MARBİS 2021 YILINDAN UMUTLU

0 86

Mardin’de bisiklet alanında farkındalık oluşturmak için büyük bir efor harcayan Mardin Bisiklet Topluluğu (MarBis), Pandemi sürecinin başlangıcında antrenmanlarına bir süreliğine ara vermiş olsa da, son günlerde sosyal mesafe, maske ve kişisel hijyen kurallarına uyarak antrenmanlarına kısıtlamalı bir şekilde devam ediyor.

(Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 10 aydır çalışmalarına ara veren Mardin Bisiklet Topluluğu (MarBis) 2021 sezonu faaliyet programlarını baz alarak, hazırlıklarını devam ettiriyor. Mardin’de bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına da örnek bir duruş sergiliyor.
Dağ Bisikleti Milli Takım Sporcusu ve (MarBis) Kulüp Antrenörü Ali Çakas, Pandemi süreci nedeniyle 2020 yılında hayli hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, bir kaç gün sonra gireceğimiz 2021yılından ise umutlu olduğunu söyledi.

Kulüp Antrenörü Çakas, “Mart ayında başlayan (Kovid-19) salgını ile birlikte çeşitli hayal kırıklığını yaşadık. Takımımız yönetimsel olarak hiç bir destek alamamakla birlikte Mart-2020’de başlayan sezon açılışında sporcumuz Emirhan Taşdemir gittiği Antalya, Belek’te uluslararası Mtb (mountainbike) Dağ bisikleti yarışmasında start alamamış olmasıydı. Ardından takım olarak uzun bir süre pasif bir dinlenme moduna geçtik. Bu uzun pasif dinlenme süreci psikolojik olarak bizleri çok etkiledi. Tabi karamsarlığa düşmemeye ve sporcularımızı korkutmamaya özen gösteriyorduk. Onları spordan soğutmamaya ve genel itibari ile sosyal hayata bağlamak gerekiyordu. Kulüp antrenörü olarak bunları sürekli sporcularıma anlatmaya çalışıyordum. Belirli bir süre sporcularıma antrenman yapmamaları konusunda uyarmalarım. Evden çıkmamaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri gerektiğini söyledim”.

Açıklamasının devamında Çakas, “Daha sonra sosyal mesafe kurallarına uyarak antrenmanlarımızı yapmaya başladık. Bir müddet hedef başarı odaklı değil, sporcuların aktif olmaları, diri ve güçlü olmaları için antrenman yapmaya başladık. Bu zaman içerisinde farklı etkinlik ve egzersizlere yöneldik. Pandemide 8 ayı geride bırakırken antrenmanlarımıza kısıtlamalı olsa da devam ettik. Tek umudumuz devlet ve millet olarak virüsü bir an önce bertaraf ederek, normal sürece girmektir” temennisinde bulundu.

Çakas, “Pandemi sürecinde bazı kural ve yönetmelikler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması gündeme geldiğinde milli ve profesyonel sporcuların bu kısıtlamalara dahil olmadığını, hafta sonları ve diğer günlerde antrenman yapmalarında bir sakınca olmadığını anladık. Bu nedenle antrenmanlarımızı şuan aktif olarak sürdürmekteyiz. 2021 sezonu faaliyet programını baz alarak bir kaç program hazırladık. İl dışında kampta bulunan sporcularımızın performanslarını gözlemleyerek, hazırlıklarımızı yapıyoruz. Edindiğimiz izlenimler neticesinde ilk yarışmamız 6 Şubat 2021 tarihinde olacak gibi gözüküyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku