Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MARDİN İHH, TAM KAPANMAYA RAĞMEN YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

0 19

Tam kapanmayla birlikte başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Mardin İHH İnsani Yardım Derneği, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik kumanya dağıtımlarını sürdürüyor.

Mübarek Ramazan ayının son on gününe girdiğimiz bu günlerde Mardin İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan’ın ilk gününden başlattığı kumanya dağıtımlarına ara vermeden devam ediyor. Birçok ihtiyaç sahibi aileye umut kaynağı olan Mardin İHH, Mardin genelinde bu güne kadar yaklaşık 500 aileye ulaştığı ifade edildi.

Ramazan’ın başından başlayarak, bu güne kadar birçok aileye ulaştıklarını belirten Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Teşkilat Başkanı İzzettin Ceylan, Ramazan Bayramına kadar yetim, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdüreceklerini söyledi.

Yaptığımız yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerin umudu olmaya devam edeceklerini belirten Ceylan, “Hamdolsun Mardin genelinde olduğu gibi yurt dışında da faaliyetlerimiz devam ediyor. Çok şükür içinde bulunduğumuz 2021 yılında yurt dışında farklı ülkelerde su kuyusu açma çalışmalarımız sürüyor. En son olarak Afganistan’da açılmak üzere ‘Ümmet Pınarı’ adı altında bir su kuyusu girişimlerimiz devam ediyor. Mardin genelinde ise yaklaşık 500 aileye ulaşarak, hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin hayatlarına dokunmaya çalışıyoruz. Onların yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Yetim birimimizle yetimlere olan yardımlarımız sürüyor. Bu konuda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku