Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin İHH Yetim Çocuğu Yalnız Bırakmadı

0 36

Kurulduğu günden bu yana kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi aileleri tespit eden Mardin İHH İnsani Yardım Derneği, sponsor aile sistemi ile yetim ve öksüz çocukları da ihmal etmiyor.

Mardin merkez Artuklu İlçesinde yaşayan annesiz, babasız yetim çocuğa ulaşan Mardin İHH İnsani Yardım Derneği, yetim çocuğun ihtiyacı olan baza, yatak ve uyku setini ulaştırarak, çocuğun mutluluğuna ortak oldu.
Gerçekleştirilen dönemsel yardımlarla yetim ailelerini yalnız bırakmayan Mardin İHH İnsani Yardım Derneği, Mardin genelinde yardım birimlerinin çalışmalarıyla yetim ailelere ve çocuklara pek çok alanda yardım faaliyetleri gerçekleştiriyor. Artuklu ilçesi Şar mahallesinde ikamet eden yetim çocuğa ulaşan Mardin İHH, çocuğun ihtiyacı olan baza, yatak ve uyku setini kendisine teslim etti.

Düzenli ve dönemsel yardımlarla yetim ve ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadıklarını belirten Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma Başkanı Mehmet Atlı, Mardin İHH olarak, yetim çocukların ve ailelerin ihtiyaçlarını temin ederek, her an yanlarında olmaya gayret gösterdiklerini belirtti. Başkan Atlı, “Bu çalışmalar kapsamında Artuklu ilçesi Şar mahallesinde ikamet eden annesiz babasız üç çocuğa ulaştık, kardeşlerin en küçüğü yatacak yatağı olmadığını söyledi. Bizde hemen harekete geçerek, çocuğumuzun ihtiyacı olan baza, yatak ve uyku setini temin ederek kendisine ulaştırdık. Çocuğun o anki mutluluğu bizimde mutluluğumuz oldu” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku