Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin İHH’da Ramazan Ayı Bereketli Geçti

0 24

İHH Mardin İnsani Yardım Derneği, mübarek Ramazan ayı boyunca Mardin’de gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerini açıkladı. Yapılan yardımlar kamsamında birçok aileye ulaşılarak ayni ve nakdi yardımlar yapıldı.

İHH Mardin İnsani Yardım Derneği, Yurt dışında ve Mardin’de yaptığı çalışmalar kapsamında zekat, fitre, kumanya, giyim, harçlık, yetimhane iftarı, ev eşyası başta olmak üzere Filistin ve Yemen’de kalıcı eserler inşa etmeye devam ediyor.

Pandemi sürecinde ekonomik ve sosyal yapı alanında hayatları olumsuz yönde etkilenen ailelere de ulaşan İHH Mardin İnsani Yardım Derneği, Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Mardin genelinde bulunan yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak, belirlenen ihtiyaç listesine göre yardımlarını ulaştırdı.

Ramazan ayı buyunca sokak sokak, kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını belirten İHH Mardin İnsani Yardım Derneği Teşkilat Başkanı İzzettin Ceylan, bu konuda yardımlarını esirgemeyen paydaşlarına teşekkür ederek, oruca rağmen gün boyu yardımları ulaştırma konusunda büyük efor harcayan İHH gönüllülerine ayrıca teşekkür etti.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ceylan, “Mübarek Ramazan ayı boyunca iştirakçılarımızdan, paydaşlarımızdan ve hayırsever vatandaşlardan gelen yardımları Mardin’de ve Yurt dışında bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Bu yardımlardan 78 bin 375 TL’si zekat, 5 bin 561 TL Fitre, 300 bin kumanya (Bin 665 adet), 4 bin TL ev eşyası, 25 bin TL yetim giydirme ve harçlık, Yurt dışında 150 bin değerinde 5 adet su kuyusu, 46.500 TL iki yetimhande iftar, 42 bin TL değerinde yurt dışında kumanya ayrıca Filistin ve Yemen’de 10 bin TL değerinde kalıcı eser gerçekleştirdik” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku