Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin İHH’dan Azez ve Afrin Kamplarına Ziyaret

0 25

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Suriye’de bulunan Azez ve Afrin kamplarını ziyaret etti. Ziyaret sırasında kamplarda yaşayan Suriyeli vatandaşların durumlarını inceleyen heyet, kampların durumlarını yerinde inceledi.

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma ekininde aralarında bulunduğu 14. Bölge İl SAR (search and rescue) Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen ziyarette Azez, Afrin ve yakın çevrede bulunan kampların durumu incelendi.
Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma ekininde katılım sağladığı ziyaret programında önemli kararlar alındı. Alınan kararlar doğrultusunda iyilik mağazasında ücretsiz dağıtılmak üzere sıfır kıyafet desteği yapılacağı ifade edildi.

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma SAR Başkanı Mehmet Atlı, savaş mağduru sivillere sürekli yardımlar yapıldığını belirterek, Suriyeli sivillerin zor şartlar altında hayata tutunmaya çalıştığını söyledi.

Başkan Atlı “İç çatışmalar nedeniyle yoğun bir göç alan ve sağlıklı bir barınak imkanı bulamayan kardeşlerimiz zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışıyor. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Suriye’nin Azez, Afrin merkez, kırsal yerleşim alanları ve etraflarında bulunan Hubbul Bereke ve Eski Babusselam kampında aile ziyaretlerinde bulunduk. Burada bulunan ailelerin sorunlarını yerinde gözlemledik. İHH olarak burada bulunan çocuklara çeşitli ikramlarda bulunduk” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku