Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin İHH’dan Suriye’ye Kömür Yardımı

0 34

İnsani Yardım Derneği (İHH) Mardin İl Temsilciliğince “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” şiarıyla başlatılan kampanya dahilinde içinde 30 tonluk kömür yüklü TIR’ı Suriye’nin İdlip bölgesine gönderdi.

Suriye’de çıkan iç savaş nedeniyle yaklaşık 10 yıldır zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren Suriyeli vatandaşlara yardım etmek amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” kampanyası kapsamında İHH Mardin Temsilciliği hayırseverlerin yardımıyla 30 tonluk kömür yüklü TIR’ı Suriye’nin İdlip bölgesine gönderdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan (İHH) İnsani Yardım Derneği Mardin İl Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, “Yaklaşık 10 yıldır zulüm altında inleyen Suriye’de ki vatandaşların içinde bulundukları zor şartları göz önünde bulundurarak, orada bulunan mazlumların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülke genelinde olduğu gibi bizde Mardin’de bir kampanya başlattık.

İHH Mardin Temsilciliği olarak yaklaşık 10 gün önce “Haydi Mardin Hep Birlikte Suriye’ye Bir TIR Kömür Gönderelim” sloganıyla Suriye’de çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren yüzbinlerce mazlum için kampanya başlatmıştık. Hayırseverlerin yardımıyla topladığımız bağışlarla 30 tonluk kömür yüklü TIR’ı Suriye’nin İdlip bölgesine gönderdik. Rabbim oradaki insanların sıkıntılarını biran evvel gidersin, bizlere de onlara yardımcı olabilmek için güç kuvvet versin” dedi.

Kış mevsimi gelmesiyle kamplarda yaşam daha zorlaşıyor diyen Timurağaoğlu, “Çadırların ısınması, çocukların bir nebze olsun sıcak bir ortamda oyun oynamaları için yola çıkıyoruz. Bu zor günlerde bağışçılarımızın katkılarıyla “Haydi Mardin Hep Birlikte Suriye’ye Bir TIR Kömür Gönderelim” kampanyası dahilinde 30 tonluk kömür yüklü TIR’ı Suriye’nin İdlip bölgesine göndermek nasip oldu. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun” temennisinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku