Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin-Midyat Karayolunda çalışmalar başladı

23

Geçtiğimiz Ocak ayında ihalesi yapılan Midyat-Mardin Karayolunda çalışmalar başladı. Tek yüklenici firma tarafından ihalesi alınan Mardin-Midyat bölünmüş karayolunun inşası Ocak 2024 yılında tamamlanması bekleniyor.

Yıllardır muammalığını koruyan Mardin-Midyat karayolunda nihayette mutlu sona gelindi. Karayolları Genel Müdürlüğü Program ve İzleme Dairesi Başkanlığı tarafından yatırım programına alınan Mardin-Midyat karayolu Ocak-2021’de ihalesi yapılarak, geçtiğimiz günlerde çalışmalara başlandı.

Uzun yıllardır ihtiyaca cevap veremeyecek durumda olan Mardin-Midyat karayolunun tarihi ilçeye ulaşım konusunda büyük sorunlar yaşanıyordu. Turizm beldesi olan Midyat’a ulaşmak için yerli ve yabancı turistler ilçeye ulaşmak için büyük badireler atlatıyordu. Ocak 2024’te tamamlanması planlanan çift yönlü karayolunun yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra ilçe halkına da rahat bir nefes aldıracağı ifade edildi.

Toplam uzunluğu 64 kilometre olan Mardin-Midyat karayolunun tamamlanmasıyla birlikte 59 kilometreye düşeceği, İhale edeli 292 Trilyon olan yolun tamamında sıcak karışım asfalt kaplamalı olacağı, karayolunun yaklaşık yüzde 50-60 kısmında aydınlatma lambalarıyla donatılacağı belirtildi. Orta refüj ise yöre iklimine uygun ağaçlarla yeşillendirilecek.

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku