Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin Yine Sessizliğe Büründü

8

Korona virüs tedbirleri kapsamında Ramazan ayı boyunca tüm yurtta uygulanacak olan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile sessizliğe bürünen Mardin’de en işlek cadde ve sokaklar boş kaldı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Ramazan ayı boyunca hafta sonları tam gün olarak uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dün akşam saat 19.00’da başladı. 58 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlamasının birinci gününde Mardin’de cadde ve sokaklar boş kalırken, kentte zorunlu dışarı çıkması gerekenler dışında vatandaşların karara uyduğu görüldü.

Kısıtlamanın uygulandığı Mardin’de vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alındı ifade edildi.
Kısıtlama kapsamında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler kısıtlama süresince 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar aldıkları siparişleri teslim edebilecek.
Restoranlar paket servise devam edecek

Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek, bu iş yerleri Cumartesi ve Pazar günü 10.00 ile 19.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler kentin birçok noktasında kontrol noktaları kurarak uygulama yapmaya başlarken, şu ana kadar her hangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı, denetimlerin kent genelinde aralıksız devam ettiği belirtildi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku