Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ kutlandı

0 62

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında çevrenin ve doğanın önemine dikkat çekmek amacıyla Mardin’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. 1970’li yılları başlarında çevre kirliliğinde yaşanan artışla birlikte 1972 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 5 Haziran Dünya Çevre günü ilan edildi.

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Haşimoğlu Geri Dönüşüm ve Atık Entegre Tesisinde düzenlenen etkinlikte minik çocuklara, broşür, maske, tohumlu kalem ve balon hediye edildi. Burada uzmanlar tarafından çocuklara aynı zamanda çevrenin ve doğanın önemi anlatıldı.

Mardin’de faaliyet yürüten Türk Kızılayı Mardin Toplum Merkezi gönüllülerinden oluşan bir grup, sosyal uyum programı dahilinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerine katılarak, günün anlam ve önemine binaen çevre bilincinde dikkat çekmek amacıyla yol kenarında çevre temizliği etkinliği düzenledi.

Araç sürücülerinin attıkları pet su şişeleri ve çeşitli atıklar toplandı. Ardından Haşimoğlu Geri Dönüşüm ve Atık Entegre Tesisi ziyaret edilerek, Çevre Mühendisi Nurullah Gergin ve Çevre uzmanı Melike Çiçek eşliğinde pandemi kurallarına riayet edilerek tesis gezildi. Burada yapılan çalışmalar hakkında geniş bilgiler verildi. Daha sonra Türk Kızılayı Mardin Toplum Merkezi gönüllüleri tarafından toplanılan atıklar geri dönüşüme kazandırılmak üzere tesis sorumlularına teslim edildi.

Programın sonunda Haşimoğlu Geri Dönüşüm ve Atık Entegre Tesisi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Çiçek, 5 Haziran Dünya Çevre Günü anlam ve önemine dikkat çekerek, tesisi ziyaret eden minik çocuklara ve Türk Kızılayı Mardin Toplum Merkezi gönüllülerine teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku