Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de 812 gr Plastik Patlayıcı Ele Geçirildi

27

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ile İzmir İl Emniyet Müdürlüğü paydaşlığında PKK/KCK-YPG/PYD terör örgütününe yönelik yapılan opersyonlarda üzerinde 812 gr Plastik Patlayıcı Madde bulunan bir kişi yakalandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda harekete geçen Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ile İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, PKK/PYD terör örgütü mensubu Suriye uyruklu bir kişi üzerinde yapılan aramada; 1 adet kek ve 5 adet çikolata paketi içerisine yerleştirilmiş 762 gram Plastik Patlayıcı Madde, Traş Makinesi İçerinde 9 W Pil İle Anahtar Sistemi, Şarj Aleti İçerisine yerleştirilmiş 2 Adet Elektrikli Kapsül İle 50 Gr Plastik Patlayıcı olmak üzere toplamda 812 gr Plastik Patlayıcı Madde ele geçirildi.

Olay ile ilgili gözaltına alınan şüpheli şahıs ile bağlantısu bulunan 6 Türk vatandaşı Mardin’de düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınarak, emniyette yapılan işlemlerin ardından Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “İlimizde PKK/KCK terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi/deşifre edilmesi ile örgütle irtibatı/iltisakı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku