Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Bayram Namazı Kılındı

16

Mardin’de Ramazan Bayram namazı korona virüs tedbirleri kapsamında eda edildi. maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek namazlarını eda eden vatandaşlar, tam kapanmaya rağmen alınan bu karardan memnun oldukları gözlendi.

Mardin genelinde olduğu gibi merkez Artuklu ilçesinde bulunan tarihi Ulucami’de eda edilen Ramazan Bayramı namazını Artuklu ilçe müftüsü Abdullah Işık tarafından kıldırıldı. Bayram hutbesini de müftü Işık tarafından okundu. Tarihi Ulucami’de kılınan bayram namazına Artuklu İlçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar’da iştirak etti.

Pandemi tedbirleri kapsamında uzun bir aradan sonra kılınan Ramazan Bayramı namazı maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek kılındı. Tarihi Ulucami’de hareketlilik erken saatlerde başladı. Caminin içerisi kısa sürede doldu. Bazı vatandaşlarda evlerinden getirdikleri seccadeler ile cami avlusunda saf tuttu. Tarihi Ulucami avlusunda ikram edilen çay keyfi ise vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Namaz çıkışında ise kültürümüzün vazgeçilmezi olan gül lokumu ikram edildi.

Bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Artuklu İlçe Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, vatandaşların bayramını kutlayarak, pandemi noktasında biraz daha sabırlı olmalarını istedi. Kaymakam Gökpınar, Çok şükür, tarihi Ulucami’nin manevi atmosferinde Ramazan Bayramı namazımızı eda ettik. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi halinde en kısa zamanda normalleşme sürecine girileceğine dikkat çeken Gökpınar, “İslam coğrafyasında ve özellikle son birkaç gündür Filistin’de yaşanan zulmün def’i için dua etme fırsatını yakaladık” dedi.

Cami cemaatinden Furkan Demir ise tam kapanmaya rağmen alınan bu karardan memnun olduklarını belirterek, “Bizi bir bayram namazına daha kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Pandemiye rağmen bayram namazına ilgi büyüktü. Hem İslam alemine hem de ilk kıblemiz Kudüs’e bol bol dua ettik. Ayrıca uzun bir süredir ülkemizi ve Mardinimizi etkisi altına alan korona virüs belasından kurtulmak için Rabbimize niyazda bulunduk” dedi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku