Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de ‘Hafızlık Tespit Sınavı’ Yapıldı

0 18

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen komisyon tarafından sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın yapıldığı illerden biri de Mardin oldu.

Mardin İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleşen “Hafızlık Tespit Sınavı” Koronavirus tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek yapıldı.
Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi alan 31 erkek, 10 kız öğrenci olmak üzere toplam 41 hafız adayının katıldığı sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı kabul edilerek “Hafızlık Belgesi” almaya hak kazanacak.

Sınavda başarılı olan adayların hafızlık belgeleri, eğitim gördükleri Kur’an kurslarının bağlı olduğu müftülüklerce verilecek. Hafızlığını kendi imkanlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılanların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

Hafızlık Tespit Sınavı komisyonu önünde büyük ter döken hafızlar, heyecanları yüzlerinden okunuyordu. Büyük çoğunluğu başarılı olduğu görülen hafızların, hafızlık belgelerine kavuşacakları günü dört gözle bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku