Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Hareketlilik Başladı

0 9

29 Nisan’da başlayan tam kapanma sürecinin bu sabah sona ermesiyle birlikte Mardin’de yeniden hareketlilik başladı. Tam kapanma nedeniyle yaklaşık 17-18 gündür evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlar, bu sabah itibariyle çarşı ve pazarlara akın etti.

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 17 Mayıs saat 05.00 itibariyle sona eren tam kapanma dönemi sonrası başlayan kademeli normalleşme ile birlikte tarihi Cumhuriyet çarşısında da hareketlilik başladı. Meyve, sebze ve çeşitli gıda ihtiyaçlarını karşılamak için tarihi Cumhuriyet çarşısına gelen vatandaşlar, alışveriş yaparken pandeminin üç altın kuralına riayet ettikleri görüldü.

Tam kapanmanın ardından Mardin genelinde başlayan bu hareketlilik özellikle tarihi Cumhuriyet çarşısına güzel yansımaları oldu. Doyasıya alışverişin tadını çıkaran vatandaşlar, Ramazan ayı boyunca evde kalmanın psikolojisini üzerlerinden atmak için kendilerini dışarı attıklarını söyledi.

Her şeyin başı sağlık düsturuyla hareket ettiklerini belirten vatandaşlar, “Bu hastalıktan kurtulmak için özellikle sosyal mesafe ve maske kurallarına mutlaka uymalıyız. Bunu yapmadığımız taktirde daha büyük ve kalıcı tedbirlerle karşı karşıya kalabiliriz. Hatta daha uzun süreli içeride kalabiliriz.

Tedbirlere mutlaka uymalıyız. Tüm uyarılara rağmen kurallara uymayan vatandaşlarımız var. Lütfen bu kurallara ceza gözüyle değil, sağlık gözüyle bakmalıyız. Birbirimize daha duyarlı olalım çünkü bu bir toplum sorunudur. Bu sorunun üstesinden ancak birlik ve beraberlikle yenebiliriz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku