Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Yapıldı

0 15

Türkiye genelinde olduğu gibi Mardin’de de 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim genel kültür ve genel yetenek sınavı koronavirüs tedbirleri kapsamında yapıldı.

Saat 10:15’te başlayan sınav saat 12.30’da sona erdi. Adaylar erken saatlerden itibaren sınava girecekleri okulların önüne gelerek kapıların açılmasını bekledi. Okul kapılarının açılmasıyla heyecanlı bekleyiş sona ererken sosyal mesafeye dikkat edilerek, sınava girecek olan adaylar tek tek içeri alındı.

Sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen Mardin’in hiç bir yerinde kontrollerin olmaması dikkat çekti. Kontrollerin olmaması vatandaşlar tarafından sınava girecek olan adayların motivasyonu açısından önemli bir karar olarak yorumlandı. Adayların sınav yerlerine erken varabilmeleri için adeta zamanla yarıştı. Ulaşım noktasında hiçbir sıkıntının yaşanmadığı Mardin’de trafiğin her yerde açık olduğu gözlendi.

Binlerce kişinin girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı öncesi Corona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi koruma noktasında uyarılan adaylara, okul girişinde maske dağıtılarak dezenfektan sıkıldı. Ardından güvenlik taramasından geçen adaylar salonlara alındı. Saat 10.15’te başlayan sınava saat 10.00’dan sonra gelen adaylar ise salonlara alınmadı.130 dakika süren sınavda adaylara 120 soru yöneltildi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku