Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Kar Yağışı Etkili Odu

0 37

Günlerdir Mardin’de beklenen kar yağışı dün gece geç saatlerden itibaren Mardin’in yüksek kesimlerde etkili olmaya başladı. Şehir merkezinde ise karla karışık yağmur şeklinde görüldü.

Dün geceden itibaren merkez Artuklu’nun kırsal mahallelerinde ile Mazıdağı, Savur ve Ömerli ilçelerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı merkez Artuklu ilçesinde ise yağmur şeklinde etkisini gösterdi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu’nun kırsal mahallelerinde ile Mazıdağı, Savur ve Ömerli ilçelerinde etkili olan kar yağışı bir çok yolun kapanmasına neden oldu. Kapanan yolları trafiğe açmak, buzlanmanın önüne geçmek ve yaşanacak kazaların önüne geçmek için Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğü yol açma çalışmalarına başladı.

Belirlenen noktalarda Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğü, mevsimin ilk kar yağışının ardından kar ile mücadele çalışmaları hızla devam ediyor. Yol Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, greyder ve kar küreme araçları ile birlikte, kar yağışının görüldüğü merkez Artuklu’nun kırsal mahallelerinde ile Mazıdağı, Savur ve Ömerli ilçelerinde yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İhtiyaca göre buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da yapılıyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku