Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Kudüs Yararına ‘Hayır Çarşısı’ Açıldı

0 27

Mardin Kudüs Platformu tarafından Kudüs yararına ‘Hayır Çarşısı açıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında açılan Hayır Çarşısı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Dualarla açılan ‘Hayır Çarşısı’ açılışında Mardin Vali Yardımcısı Recep Aydın ve Mardin Kudüs Platformu Başkanı Mehmet Timurağaoğlu birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında saat 12.00’da açılan ‘Hayır Çarşısı’ açılışına Mardin Vali Yardımcısı Recep Aydın, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özçoşar, Artuklu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Mardin Kudüs Platformu Başkanı Mehmet Timurağaoğlu ve STK Platformu üyeleri katıldı.

Mardin Vali Yardımcısı Recep Aydın açılışta yaptığı konuşmada İsrail zulmüne karşı Müslümanların sessiz kalmamaları gerektiğine vurgu yaparak “Müslümanların İsrail zulmüne karşı duyarsız kalmamalıdır. Bu gibi etkinliklerle Filistin halkına her zaman destek olmalıyız. Yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Allah bize bu oluşumda Filistin halkının yanında ve İsrail zulmünün karşısında durmayı nasip etsin. Allah onların bu haklı mücadelesinde güç kuvvet versin” dedi.
Mardin Kudüs Platformu Başkanı Mehmet Timurağaoğlu ise zulüm altında bulan Filistin halkını hiç bir zaman yalnız bırakmadıklarını belirterek, “Müslümanlar için kutsal sayılan Kudüs’ün yanı sıra Filistin halkının da yanındayız. Bu gün burada onların yararına böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimiz bir hafta sürecek. Tüm Mardin halkını Hayır Çarşısına bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Hayır Çadırında hayır severler tarafından hazırlanan mahalli yemekler, giyim, ve çeşitli materyaller sergilendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku