Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Resmi Kurumların Bacaları Zehir Saçıyor

0 64

Mardin’de birçok resmi kurumun bacasından çıkan zehirli duman vatandaşların sağlığını tehdit ediyor.

Son günlerde bazı kurum ve kuruluşların bacalarından yükselen dumanlar, vatandaşın sağlığını olumsuz yönde etkilerken, 2018 yılında doğalgaza kavuşan Mardin’de, halen birçok resmi kurumun bacasından zehirli dumanlar tütmeye devam ediyor.

Mardin’de hava kirliliğinin önüne geçebilmek ve daha temiz hava soluma adına doğalgazın yanı sıra Mardin genelinde toplu taşıma görevini yapan tüm şehir içi araçlarında da değişime gidilmişti. Ancak, bunca değişikliğe rağmen Mardin’de şehrin havasını kirleten resmi kurumların bacaları zehir saçıyor. Bu kurumların başında Mardin Valiliği, YİKOP, Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, AFAD, Musa Cihaner ve özellikle çevreden sorumlu bu işin denetçisi olan Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün bacaları şehri zehirlemeye devam ediyor. Şehrin üzerinde oluşan siyah duman kitlesi hem çevre kirliliği oluşturuyor, hem de insanların sağlığını büyük ölçüde tehdit etmeye devam ediyor.

Özellikle resmi kurumların yoğunlukta olduğu Yenişehir semtinde sabah saatlerinde bahsi geçen kurumların bacalarından çıkan zehirli duman tabakası yüzünden yoldan geçen vatandaşlar nefes almakta güçlük çekerken, çevrede oturan bina sakinleri ise ilgili resmi kurumlara tepkili. Özellikle sabah saatlerinde işe gitmek için evden çıkmak zorunda kalan vatandaşlar, nefes almakta güçlük çektiklerini belirtti. Önlem alınmadığı takdirde hava kirliliği yüzünden kronik hastalığa duçar olanlar ise hastanelik olabileceği ifade edildi.

Hava kirliliği ile mücadele eden kurumlara bu durumun hiç de yakışmadığını ifade eden vatandaşlar, “Eğer resmi kurumlar bunu yapıyorsa, o zaman halimiz yamandır demektir. Bu kurumlarında ısınma sistemlerini doğalgaza çevirerek, temiz bir hava solumak için göreve davet ediyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku