Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de “Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı” Oluşturuldu

0 20

Pandemi sürecinde büyük efor harcayan Mardin İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları adına “Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı” oluşturuldu. Artuklu Üniversitesi kampüs alanında oluşturulan hatıra ormanına yaklaşık iki yüz eli çam ve badem fidanı dikildi.

22 Mart Dünya Su Günü ve Orman Haftası münasebetiyle oluşturulan hatıra ormanı etkinliğine Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, TEMA Vakfı Mardin İl Temsilcisi Kemal Aktürk, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Gülcan Çiftiçioğlu, Şehit Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Okulu Müdürü Şerif Saruhan ve sağlık çalışanları katıldı.
Etkinlik alanında bir konuşma yapan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, ağaç dikmenin önemine dikkat çekerek, kadim şehrimizde yeşil alanlar oluşturmak için daha çok ağaç dikmek gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık Müdürü Yavuz, konuşmasının devamında; “TEMA Vakfı Mardin İl Temsilciliği ile Artuklu Üniversitesi paydaşlığında gerçekleştirdiğimiz “Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı” oluşturma sürecinde özellikle fidanların temini konusunda önemli katkıları olan TEMA Vakfı Mardin İl Temsilcisi Kemal Aktürk ile Artuklu İlçe Sorumlusu Ömer Babaoğlu’na, çevre düzenlemesi ve yer temininde büyük emek harcayan Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Gülcan Çiftiçioğlu’na, Şehit Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Okulu Müdürü Şerif Saruhan’a, Down Sendromlu çocuklara, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd. Ahmet Doğan’a, Uzm. Dr. Ali Arıkan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku