Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Sağlık Çalışanlarına Corona Aşısı Yapıldı

0 36

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından analizleri tamamlanan CoronaVac aşısına “Acil Kullanım Onayı” vermesinin ardından Mardin İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları da CoronaVac aşısıyla tanıştı.

 

Mardin Devlet Hastanesinde gerçekleşen CoronaVac aşısı programına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Bakan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ile Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Alpay Tuncar hazır bulundu.

Programın ardından açıklamalarda bulunan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Bakan Vekili Mahmut Demirtaş, CoronaVac aşısıyla birlikte yeni bir döneme girdiklerini belirterek, aşamalı bir şekilde aşının tüm vatandaşlara uygulanacağını söyledi.

Açıklamasının devamında Demirtaş,”CoronaVac aşısını Mardin ilimizde 62 odada başlattık. Bugün itibarıyla sağlık teşkilatında çalışanlarımızın aşılarını yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda sağlık çalışanlarının aşıları bittikten sonra vatandaşlarımıza başlayacağız. Bilim kurlunun vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda İnşallah aşılama çalışmaları devam edecektir. Bu güne kadar yaptıkları fedakarlıklarından dolayı tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Aşılarını yapan sağlık çalışanlarımıza Allah’tan şifalar diliyorum. En kısa zamanda da bu aşı çalışmalarının biteceğini umut ediyorum.

Hakikaten Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne kadar güçlü bir devlet olduğunu ortaya koymuştur. Vatandaşlarının sağlığının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bugün Türkiye’nin her tarafında aşı yapılıyor. Mardin’de de özel hastaneler ve poliklinikler dahil 62 odamızda da aşı yapılmaktadır. İnşallah yakın bir zamanda vatandaşlarımıza da aşı yaptıracağız. Şimdiden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Bu aşının yapılması her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Yaklaşık bir ay sonra ikinci aşının yapılacağını biliyoruz. Onun için tedbirleri elden bırakmamamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Alpay Tuncar ise sağlık çalışanlarımızla kendisi de aşı olduğunu ifade ederek, “Gördüğünüz gibi aylardır beklediğimiz aşımızı bu gün yapmış bulunmaktayız. Kendimi gayet iyi hissediyorum. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın aşısı tamamlandıktan sonra virüsten kurtularak normalleşme sürecine gireceğimize inanıyorum” temennisinde bulunu.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku