Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Sokak Hayvanları Tehlikeli Olmaya başladı

33

Mardin’de başı boş dolaşan sokak hayvanları her geçen gün biraz daha tehlikeli olmaya başladı. Özellikle çocuklara saldırmaya başlayan bu hayvanlar, son 24 saat içerisinde bir çocuğa daha saldırdı.

Sürü halinde dolaşan sokak hayvanları, vatandaşlara korku salıyor. Sabahın erken saatlerinde okula giden çocuklara ve sabah namazına giden cami cemaatine saldıran sokak hayvanları vatandaşlar tarafından da büyük tepki topluyor. Özellikle bu pandemi döneminde hayvanlarında virüs taşıyıcısı olması hesabıyla büyük endişe yaratıyor.

Mardin’de her geçen gün sayıları aratarak devam eden ve tehlikeli olmaya başlayan bu hayvanların nasıl ve nereden geldiği bilinmiyor. Vatandaşlar yetkililere seslenerek, bu hayvanların biran önce toplanmasını istiyor. Mardin’in turizm alanında güzel bir ivme yakaladığını belirten vatandaşlar, özellikle şehir merkezinde cadde ve sokaklarda sürü halinde dolaşan bu hayvanların çoğu zaman Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistlerinde tepkisine neden oluyor.

Saldırgan olmaya başlayan bu hayvanların önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Tabi ki bizlerde bu hayvanlara acıyoruz. Bizde hayvan severiz. Çoğu zaman kapımızın dibine yada sokağımızın başına onlara kaplara su ve yemek koyuyoruz. Ama bu yetmiyor. Onların bakıma da ihtiyaçları var. Hayvan barınaklarına alınıp, veteriner hekimler tarafından kontrol altında tutulması gerekiyor. Çoğu zaman yaralı olarak geziyorlar. Bizler vatandaşlar olarak, yaralanan ve hastalanan hayvanlara yardımcı olamıyoruz. Çünkü onların bakımlarından anlamıyoruz. Birçok hayvan hastalık sonucu ölüyor. Buda bizi özüyor. Yetkililerden bu soruna ivedilikle çözüm bulmalarını istiyoruz” talebinde bulundular.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku