Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Toplanan Yardımlar İdlib’e Gönderildi

0 28

Mardin’de faaliyet yürüten Mardin STK Platformu tarafından yaklaşık bir aydır İdlib için toplanan yardımlar Türk Kızılay Yardım Toplama Merkezine teslim edildi.

Mardin’de çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan Mardin STK Platformu tarafından yaklaşık bir aydır Suriye’nin İdlib kentinde bulunan savaş mağdurları için başlatılan kampanya dahilinde toplanan yardımlar Türk Kızılay Yardım Toplama Merkezine teslim edildi.

Teslim töreninde açıklamalarda bulunan Mardin STK Platformu Dönem Başkanı Dr. Ahmet Ceylan; Onuncu yılına giren Suriye dramı yürek sızlatan bir aşamaya geldiğini belirterek, bu hazin süreç içerisinde özellikle yaşlılar, kadınlar ve çocuklar aç ve açıkta kalarak, kırsal alanlarda yaşam mücadelesi verdiklerini söyledi.

Platform Başkanı Ceylan konuşmasının devamında; “Toplanan yardım malzemeleri İdlib’te bekleyen savaş mağdurlarına ulaştırmak üzere Türk Kızılay Yardım Toplama Merkezine teslim ediyoruz. Hayatta kalma mücadelesi veren ve savaş mağduru olan yaşlılara, kadınlara ve çocuklara yardım etmek İslami ve insani bir borç olduğunu biliyoruz. Mardinli hemşerilerimiz bu borcu ödemek için gayret gösterdiler. Bu şuurla hareket ederek, yardım çığlığına platform olarak kayıtsız kalamazdık. Yaklaşık bir aydır toplanan yardımlar inşallah sağ selim bir şekilde orada bulunan savaş mağdurlarına ulaşır. Yardımlar tamamen insani, vicdani ve İslami kaygı ve endişelerle yapılmıştır” açıklamasında bulundu.

Ceylan; İdlib yardım kampanyasına katkıda bulunan Mardinli hemşerilerimize ve vesile olan STK temsilcilerine teşekkür ederim dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku