Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de TÜGVA’nın 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

0 10

Mardin’de Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) 3. Olağan İl Genel Kurulu yapıldı. Gerçekleşen 3. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Muhyettin Ertaş yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın kısa bir konuşmasının ardından kürsüye geçerek açılış konuşmasını yapan TÜGVA İl Başkanı Muhyettin Ertaş, Mardin’de bütün gençlere ulaşana kadar durmadan çalışacaklarını belirterek, bunu başarmak için samimiyet ve disipline mutlaka riayet edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmasının devamında Ertaş, “Görev aldığımızı iki yıl süre zarfında pandeminin getirdiği olumsuzluklara rağmen sayısız gence ulaştık. Yasaklar sebebiyle fiziki olarak yapamadığımız çalışmaları çevrim içi olarak gerçekleştirdik. Bu bir taraftan olumsuz görünürken, diğer yandan da bize Mardin dışındaki gençlere ulaşma imkanı verdi. Yaptığımız çalışmalar içinde Kudüs çalışmalarımızı ayrı bir yere koymak istiyorum. ‘Kudüs Özgür Olana Dek!’ sloganıyla ortaokullarımızda, liselerimizde kardeşlerimize Kudüs’ü ve bizim için neden önemli olduğunu anlatmaya çalıştık.

Kitap Okumaları programı ile yaklaşık 14 ilde kardeşlerimize ulaştık. 2. Kudüs Fuarı kapsamında Makdis Gençlik, Kudüs Dostları Kulübü ile binlerce kişiye Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı anlattık. Söyleşiler, konferanslar yaptık, resim-fotoğraf sergisi düzenledik, konser organize ettik ve genç kardeşlerimizi sizlerin de desteğiyle Kudüs’e gönderdik” dedi.

İşimiz, gücümüz gençliktir diyen Ertaş, “Mardin’de Enderun Okulu, Çizimlerle 40 Hadis, Kudüs Çalışmalarımızda binlerce kişiye ulaşabiliyoruz. Çalışmalarımızı yaparken, Mardin’de bulunan diğer Sivil Toplum Kuruluşları ile de ilişkilerimizi geliştirmeye çalıştık. Göreve geldiğim günden beri bize verilen görevin gereğini yerine getirerek, destek verilmesi gereken yerde de diğer STK’larımıza mutlaka destek verelim diye teşkilatımıza telkinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte inşallah STK ve kurum ilişkilerimizi daha ileri seviyeye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen 3. Olağan Genel Kurulu programına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, TÜGVA Eğitim Koordinatörü Faruk Duruş, Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Ak Parti İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, STK temsilcileri, Kanaat önderleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku