Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de vatandaşlar, Filistinli kardeşlerine dua etti

0 71

Mardin’de Sivil Toplum Kuruluşlarından ve vatandaşlardan oluşan bir gurup seher vakti dua bir başkadır diyerek, Filistin’de meydana gelen hadsiz vakaların defi ve İslam aleminin selameti için sabah namazında bir araya gelerek dua halkası oluşturdu.

Şakir Nuhoğlu Camisinde bir araya gelen vatandaşlar, sabah namazının ardından İsrail’in yıllardan beri Filistin topraklarında uyguladığı işgalci ve baskıcı politikasını kınayarak, Filistinli kardeşleri için dua etti. Çok sayıda Filistinli Kadir Gecesi münasebetiyle geldikleri Mescid-i Aksa’da teravih namazını kıldıktan sonra Şam Kapısı’nda toplanmasının ardından İsrail polisi şiddet kullanarak, 53 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de Sivil Toplum Kuruluşlarından ve vatandaşlardan oluşan bir gurup Filistinli kardeşlerini yalnız bırakmama adına sabah namazında Şakir Nuhoğlu Camisinde bir araya gelerek, Filistinli kardeşleri için saf tuttu, dua etti. Bu dua vakit ezanlarının ardında da devam etti.
İsrail polisi bundan iki gün önce işgal altındaki Doğu Kudüs’te toplanan Filistinlileri dağıtmak için ses bombası kullanarak, bir çok Filistinliyi darp ederek yaralamıştı. Filistin Kızılayı verilerine göre, Kudüs ve çevresinde İsrail polisi ile

Filistinliler arasında yaşanan arbedede 53 kişinin yaralandığını açıkladı.
Bölgede tansiyon giderek artıyor. İsrail polisi, Şam Kapısı önündeki oturma alanında bulunan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etmeye devam ederken, Filistinliler ise tam teçhizatlı İsrail polisine, ses bombalarına, plastik mermilerine ve tazyikli suya karşı taşlarla mukavemet gösteriyor. Ülke genelinde işgale karşı tepkiler sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku