Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de vatandaşlar kafelere akın etti

0 23

Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kendilerini dışarı atan vatandaşlar, Mardin’in tarihi teraslarında bulunan kafeleri doldurdu. Oturarak müşteri kabul edilmesi kararının ilk gününde kafelerde yer sıkıntısı yaşandı.

Dün yapılan kabine toplantısının ardından kontrollü normalleşme adımları çerçevesinde restoran ve kafeler hazırlıklarını tamamlayarak kapılarını müşterilerine açtı. Sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle müşteri kabul etmesinin ardından düşük riskli iller içerisinde yer alan Mardin’de kafe ve restoranlar maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek müşteri kabul etmeye başladı. Kontrollü normalleşmenin ilk gününde oluşan talepten dolayı kafelerde yer sıkıntısı yaşandı.

Açıklanan kararların ardından Mardin’de kafe ve restoran sahipleri sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklarını tamamlayarak, belirlenen saatten itibaren müşterilerini kabul etmeye başladı. Kimi vatandaşlar kontrollü normalleşmeden memnun olduğu gözlenirken kimileri ise erken bir karar olduğunu ifade etti.

Görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlardan Ömer Akman “Bu gibi yerlerde yemek yemeyi, kahve yudumlamayı, dostlarla muhabbet etmeyi çok özlemiştik. Ama bizlere düşen en önemli görevlerin başında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa yine eski günlere dönebiliriz. Umarım böyle devam eder” dedi.

Kafe sahipleri ise alınan kararlardan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Yaklaşık bir yıldır iş yerlerimiz kapalıydı. Sadece dışarı servis yapabiliyorduk. Çok şükür gördüğünüz gibi şu anda müşteri kabul edebiliyoruz. Mesafeyi korumak için bir kaç masamızı iptal ettik. Hepsi olmasa da çalışanlarımız yeniden işe başladı. Onlarda çok mutlular. Bu günleri çok özlemiştik. Tüm iş yeri sahiplerine sesleniyorum. Lütfen kurallara uysunlar yoksa Allah korusun eski günlere dönebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku