Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’de Yıllardır Kutsal Emanetler Titizlikle Muhafaza Ediliyor

0 70

Mardin’de bulunan Abdulkadir Geylani İlim Yayma Dayanışma ve Yaşatma Derneğinde Asırlardır titizlikle muhafaza edilen kutsal hazine derneğin onursal başkanı Seyid Abdullah Geylani tarafından açıklandı.

Yıllardır Mardin’de faaliyet yürüten Abdulkadir Geylani İlim Yayma Dayanışma ve Yaşatma Derneğinin Onursal Başkanı Seyid Abdullah Geylani, her biri birbirinden değerli olan kutsal Emanetlerin asırlardır Mardin’de muhafaza edildiğini söyledi.

Dernek başkanı Seyid Abdullah Geylani; İslam tarihinin en kıymetli eserlerinden olan kutsal emanetleri asırlardır Kadim şehir Mardin’de büyük titizlikle muhafaza ediyoruz. Geçmişten günümüze inancımız gereği büyük manevi değerleri olan ve kadim Mardin’de bulunan bu kıymetli emanetlerden bazıları şöyledir:

“Sakali Şerif, Saçı Şerif, Kadimi Şerif, Ravza Örtüsü, Seyid Şeyh Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Cübbesi, Osmanlı Sancakları ve daha çok sayıda kutsal emanetler burada muhafaza ediliyor. Bu kutsal emanetleri hayırla yad ederek, memleketimize bereket getirmesini temenni diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku