Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’e Hastane Müjdesi

135

Sağlık Bakanı Koca’dan Mardin’e Büyük Destek

Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret ederek, ziyarette; Mardin’de sağlık alanında yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Mardin ve ilçelerinde özellikle son birkaç yıldır yaşanan sağlık sorunlarını dile getirmek amacıyla Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret ettiler.

Görüşmenin ardından Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya tarafından yapılan açıklamada, Mardin’in sağlık alanında yaşadığı sorunları dile getirmek amacıyla Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret ettik. Gerçekleştirilen görüşmede ilimizin ve ilçelerimizin sağlık ile ilgili sorunlarını değerlendirdik. Sayın Bakanımız şuan 300 yataklı Mardin devlet hastanesinin hemen yanında 300 yataklı ek binanın ihalesine çıkıldığını, 800 yataklı Şehir Hastanesinin ise 2021 yılı programına alınacağını söyledi.

 

Acil doktor ihtiyacınında giderileceğini müjdesini veren Sağlık Bakanı Koca, Mardin’in acil doktor ihtiyacı olan Anestezi, Kadın Doğum ve Nöroloji Uzmanları kadrolarının 91. Devlet Yükümlülüğü Hizmet Kurasında açılacağını ve yine Midyat Devlet Hastanemize Mobil Röntgen cihazının verileceğini, ilçelerimizin sağlık sorunlarının giderilmesi için de talimat vereceğinin müjdesini verdi.

 

Dinçel ve Demirkaya görüşmenin ardından Sağlık Bakanı Koca’ya Mardin’e ve Mardin halkına vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ettiler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku