Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’in İki İlçesi 5 gün Elektriksiz Kalacak

0 38

Mardin’in Kızıltepe ve Derik ilçelerinde trafo ve enerji nakil hatlarında yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 5 günlük elektrik kesintisine gidileceği bildirildi.

Dicle Elektrik A.Ş (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada: İlimizde Hat bakım onarım çalışmaları yürütüleceğinden 21.03.2021 Pazar günü 09:00 – 16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Aktulga, Akziyaret, Beşdeğirmen, Damlalı, Demet, Demirler, Doğanlı, Düğürk, Elmalı, Erikli, Esenli, Eşme, Hocaköy, Kalaycık, Kılduman, Uzunkaya, yalınkılıç, Yamanlar, Yurtderi, Yüksektepe, Çaybaşı, Çağıl, Çetinler, Çimenli, Örencik, İkikuyu mahalleleri ve Derik İlçesinden Ambarlı, Boyaklı, Gölbaşı, Karaburun ve Kovanlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir. Aynı gün 14:00-16:00 saatleri arasında bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Adak, Akçay, Bayırköy, Bozbayır, Issız ve Söğütözü Mahalleleri elektrik kesintisi uygulanacaktır.
Yine 22.03.2021 Pazartesi günü 09:00 – 16:00 saatleri arasında personelin can güvenliği açısından elektrik kesintisi uygulanacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akyazı, Akyüz, Alemdar, Arıtepe, Barış, Başak, Bektaş, Büyükboğaziye, Demirci, Dora, Dikmen, Gümüşdere, Güneştepe, Günlüce, Halkalı, Karakuyu, Katarlı, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Körsu, Küçükboğaziye, Sandıklı, Sarıca, Tarlabaşı, Timurçiftliği, Ulaşlı, Yarımca, Yolaldı, Yoncalı, Çakır, Çanaklı, Çıplak, İkizler mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
23.03.2021 Salı günü 09:00 – 16:00 saatleri arasında ise Kızıltepe’nin Arıklı, Bağrıbütün, Bozhöyük, Göllü, Karabent, Kaşıklı, Küplüce, Kilimli, Odaköy, Tıraşlı, Tosunlu, Yamaç, Yumrutaş, mahalleleri ve Derik İlçesinden Kovalı, ve Kutluca mahalleleri elektrik kesintisinden gidilecektir.
24.03.2021 Çarşamba günü 09:00 – 16:00 saatleri arasında da Kızıltepe İlçesinin Akalın, Altıntoprak, Aslanlı, Belli, Beşevler, Büyüktepe, Doyuran, Fındıktepe, Gözlüce, Harmandüzü, Haznedar, Hocaköy, Işıkören, Kengirli, Koçlu, Ortaköy, Sevimli, Tanrıverdi, Yaşarköy, Yumurcak, Yurtözü, Çamlıdere, ve Şenyurt mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir
25.03.2021 Perşembe günü 09:00 – 16:00 saatleri arasında Kızıltepe İlçesinden; Alakuş, Atmaca, Beşik, Büyükboğaziye, Büyükdere, Cantaşı, Demirkapı, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Köprübaşı, Körsu, Küçükboğaziye, Odaköy, Ofis, Otluk, Tarlabaşı, Taşlıca, Yarımca, Çatalca ve Çıplak mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir
Dicle Elektrik A.Ş (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların bu tarih ve saatler arasında tedbirli olunmaları istendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku