Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardin’in Üç İlçesinde Elektrik Kesintisi

0 30

Mardin’in Artuklu, Kızıltepe ve Savur ilçelerinde trafo ve enerji nakil hatlarında yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle farklı saatlerde bir günlük elektrik kesintisine gidileceği bildirildi.

Dicle Elektrik A.Ş (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada: Kızıltepe Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F2 Başak, F3 Derik, F4 Akdoğan, ve F16 halkalı fideri üzerinde bulunan KÖK-380 kabinlerinde bakım-onarım çalışmaları kapsamında 15.01.2021 Cuma günü 08:45-15:45 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultuda Kızıltepe İlçesinden; Akyazı, Akyüz, Alemdar, Arıtepe, Barış, Başak, Gümüşdere, Güneştepe, Günlüce, Halkalı, Katarlı, Sandıklı, Akyulga, Akziyaret, Arakapı, Beşdeğirmen, Damlalı, Demet, Demirler, Doğanlı, Düğürk, Erikli, Esenli, Hacıyusuf, Hocaköy, Kalaycık, Karakuyu, Kılduman, Uzunkaya, Yalınkılıç, Yamanlar, Yurtderi, Çimenli, Örencik ve İkikuyu Mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacaktır.

Yine aynı gün Mardin-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F3 Akıncı fideri üzerinde bulunan Akıncı kabininde hücre değişim çalışmaları kapsamında 15.01.2021 Cuma günü 09:00-13:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Akıncı, Alakuş, Arpatepe, Buğday, Hüyüklü, Karademir, Kuyulu, Küçükköy, Sakalar, Yukarıaydınlı, Çalışlı, Çatak, Çayırpınar, Çıplaktepe, ve Çukuryurt Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Savur İlçesinde ise yürütülecek olan sayaç değişim çalışmaları sebebiyle 15.01.2021 Cuma günü 14:00-15:00 saatleri arasında güvenlik amaçlı elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Savur İlçesinden; Akyürek, Armutalan, Bağyaka, Başağaç, Başkavak, Bengisu, Dereiçi, Durusu, Erkuran, Gölbaşı, Harmantepe, Hisarkaya, Kaplan, Kayacıklar, Kayatepe, Kırbalı, Koşuyolu, Ormancık, Safa, Sancaklı,Serenli, Seydin, Sürgücü, Tokluca, Yaylayanı, Yenilmez, Çınarönü, Üçerli, Üçkavak, ve İçören Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
Dicle Elektrik A.Ş (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü tarafından yaılan açıklamada, vatandaşların bu tarih ve saatler arasında tedbirli olunmaları istendi.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku