Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MARDİNLİ FIRINCILAR HİJYENE DİKKAT EDİYOR

0 28

Fıncılar, Coroavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında insan sağlığıyla doğru orantılı olan fırıncılık mesleğinde temizlik ve hijyen konusundaki önlemlerini en üst seviyede tutmaya başladılar.
Özellikle hamur yoğurma esasında burada ki işlemin çok önemli olduğunu belirten fırıncı esnafından Veysi Sara, bu aşamada işi yapacak olan personelin kazan başına geçmeden önce başına bone, yüzüne maske ve ellerine mutlaka eldiven taktığını söyledi.
Fırında çalışma alanlarının temizliğine sürekli dikkat ettiklerini anlatan Veysi Sara, Ülkemizde Coroavirüs (Covid-19) salgını görüldüğü andan itibaren müşterilerilerimize daha güvenli ve daha sağlıklı bir ortamda ekmek satışı yapabilmek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Çünkü yaptığımız işin vicdani bir yönü de vardır” dedi.
İnsan sağlığı bizim olmazsa olmazlarımızdan olduğunu ifade eden Sara, “Mesleğimiz direk sofralara hitap ettiği için hijyeni çök önemsiyoruz. Müşterilerimizin sağlığı bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı elimizden geldiğince temiz ve sağlıklı bir ortamda çalışmaya özen gösteriyoruz. Bunun dışında maskelerimizi, bonelerimizi ve eldivenlerimizi mutlaka takıyoruz. Özellikle hamuru yoğuran arkadaşımız kafasına bonesini takmadan kazanın başına geçmiyor. Ekmek satışında bir arkadaşımız sadece ekmeğe dokunuyor ve müşteriye uzatıyor. Bir diğer arkadaşımız da nakit işiyle uğraşıyor. Bu şekilde Covid-19 salgınının bulaşma riskini azgariye indirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Covid-19 salgınından dolayı müşterilerimiz de daha hassas davranmaya başladığını kaydeden Sara,”Coronavirüs ortaya çıktıktan sonra herkeste olduğu gibi bizdede bir tedirginlik oluştu. Müşterilerimiz de daha hassas ve daha dikkatli davranmaya başladı. İlimizde vaka olup olmadığını bilmiyoruz. Sadede sosyal medyadaki paylaşımlarda görebiliyoruz. Tabi buna itibar etmiyoruz. Bizim için önemli olan resmi kaynaklardır. Ama yinede biz tedbiri elden bırakmayalım. Bizler de bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak, temizliğimize daha dikkat etmeye başladık. Açıkçası hijyen ve temizliğe çok dikkat ediyor ve önemsiyoruz” ifadelerini kullandı
Birçok esnafımız kapalı olmasından ve insanların mecburi kalmadıkça dışarı çıkmadıklarından dolayı satışlarımızın yarı yarıya düştüğünü belirten Sara, “Satışlarımızda önemli oranda azalma yaşandı. Geçimimizi sağlayacak kadar iş yapabiliyoruz. Covid-19 virüsünden dolayı fazla iş yapamıyoruz. Tüm esnafta olduğu gibi bizleride etkiledi. Biz küçük esnaflarız. Günlük iaşetimiz için çalışıyoruz. Bu konuda devletimizden destek bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku