Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Mardinli Hayırseverlerden Örnek Davranış

0 59

Mardin’de pandemi nedeniyle yapılamayan düğün, sünnet ve taziyelerin yemek masrafları Mardin İHH İnsani Yardım Derneği aracılığıyla yurt dışındaki yetimhanelerde bulunan çocuklara bağışlanarak, bir haftalık iaşeleri karşılandı.

Pandemi sürecindeki kısıtlamalar nedeniyle düğün, sünnet, taziye ve benzeri etkinliklerde misafirlere ikram edilemeyen yemek masrafları aileler tarafından örnek bir davranış sergilenerek, İHH Mardin İnsani Yardım Derneği aracılığıyla yurt dışındaki yetimhanelerde bulunan 60 çocuğa bağışlanarak, bir haftalık yemekleri karşılandı.

İsmini vermek istemeyen bir bağışçının yaptığı açıklamada; “Yaklaşık bir yıldır ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de pandemi nedeniyle düğün, sünnet ve taziye gibi etkinlikler iptal edildiğinden bizde düğün masraflarımızı Mardin İHH İnsani Yardım Derneği aracılığıyla yurt dışında bulunan yetimhanelerde bulunan çocuklara hediye ettik. Bu durum bizleri manen çok mutlu etti. Yetim çocuklara hizmet etmek, yardımda bulunmak ahirette azaptan kurtulmaya ve cennette nimetlerin çoğalmasına sebep olur inşallah. Rabbim bu hayrımızı kabul eder ve bununla birçok kişiye örnek olur inşallah” temennisinde bulundu.

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Nihal Öztürk hayırseverlere çağrıda bulunarak, “Derneğimiz aracılığıyla dünyanın dört bir yanında bulunan yetimhanelere düğün, sünnet, taziye gibi yemek masraflarını bağışlamak isteyen hayırseverler, İHH Mardin İnsani Yardım Derneğine gelerek, ya da 0 552 746 17 47 numaralı telefonu arayarak bu hayra destek olabilirler” dedi.
.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku