Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MARSU’dan Vatandaşlara Son Fırsat

0 26

             Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Resmi Gazetede yayımlanan vatandaşların belediyelere olan su borcu yapılandırması son haftasına girildi. Ülke genelinde olduğu gibi bu konuda Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) tarafından açıklama yapıldı.

             Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), tarafından yapılan açıklamada su borcu olan vatandaşların bu fırsattan yararlanmak için son müracaat günü olan 31 Ocak 2021 tarihine kadar su borçları için baş vurmaları gerektiğini hatırlatıldı.

             MARSU Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “7256 Sayılı Kanun ile son ödeme tarihi 31.08.2020 tarihinden önceki dönemlere it su borçlarına taksit fırsatı getirilmiştir. Bu kapsamda gecikme cezaları silinerek ve Yİ-ÜFE oranında yeniden hesaplanacaktır.

             Taksit seçeneklerinde 6-9-12-18 ay seçecekleri sunulmaktadır. Ödeme şekli 2 ayda 1 olup toplamda 36 ay süreye yayılmaktadır. Yapılandırılan tutarlarda kredi kartı ile ödeme sağlanmaktadır. Peşin ödemelerde ise gecikme bedellerinin yüzde 90’nı silinmektedir”ifadeleri kullanıldı.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku