Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MAÜ Öğrencilerinden Kitap Bağışı

12

Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri gerçekleştirdikleri projelerle ihtiyaç duyulan okullara kitap bağışı yapmaya devam ediyor. Bağışladıkları kitaplarla mevcut kütüphaneleri de aktif hale getiriyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında gerçekleştirdikleri projelerle farkındalık yaratmaya devam ediyor. ‘‘Her Atık Çöp Değildir’’ sloganıyla merkez Artuklu ilçesi Akbaş mahallesinde bulunan Akbağ ilkokuluna kütüphane kazandırarak, kitap bağışı bulundu.

‘Bir Kitap Bin Umut’’ sloganıyla ise yine Artuklu merkezde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Sağlık Lisesi kütüphanesine yaklaşık 500 kitap bağışlayarak, mevcut kütüphanenin daha aktif hale gelmesini sağladı. Bağışladıkları kitapları kendi elleriyle kütüphanenin raflarına yerleştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu BESYO öğrencileri, öğrenci kardeşlerinden tam not aldı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, bununla yetinmeyerek, Tüketim Çılgınlığı ve Marka Takıntısına dikkat çekmek için de kamuoyu araştırması yaparak, aynı kalitede olan ama farklı iki ürünü markaları görünmeyecek şekilde kıyaslayarak vatandaşların tercihine sundu. Yapılan araştırma sonucunda markaları görülmeyen bu iki üründen tercihin markalı üründen yana değil de daha çok ekonomik olan üründen yana kullanıldığı görüldü. Netice itibariyle vatandaşa, tüketimde markadan çok ürün kalitesinin dikkate alınması gerçeğini bir kez daha gösterilmiş oldu.

Her atığın çöp olmadığını ifade eden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mehmet Veysi Bora, öğrencilerimizle birlikte bu gibi çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini belirterek, projelerin gerçekleşmesi için kendilerine büyük destekleri olan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a teşekkür etti.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku