Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MAÜ’de Gerçekleşen Spor Şenlikleri Sona Erdi

0 15

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından tertiplenen “Spor Yap, Sağlıklı Kal” spor turnuvası sona erdi. Nisan-2021 tarihinde başlayan spor şenlikleri, yapılan çeşitli spor müsabakalarıyla sporun önemine dikkat çekildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının organize ettiği turnuvada Masa Tenisi, Futbol, Tenis, Basketbol ve Voleybol branşlarına ağırlık verildi. Yapılan müsabakalara Mardin Artuklu Üniversitesi akademik ve idari personelin yanı sıra öğrencilerde katılım sağladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, akademik ve idari personelimizin mesai dışındaki serbest zamanlarını değerlendirmeleri açısından güzel bir aktivite olduğunu belirterek; “Kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaları, sosyal etkinliklere iştirak etmeleri, kaynaşma ve dayanışmanın birer göstergesidir. Fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı yaşamayı sağladığı gibi verimlilikte sürdürülebilirliği mümkün hale getirmekle beraber yaşam kalitesini arttırmaktadır. Bu organizasyonların yıl içinde öğrencilerimiz arasında da yaygınlaştırmak ve sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlamak amacıyla sık sık tekrar etmekte faydalı olacağını düşünüyorum’ dedi.

Dereceye giren takımlara kupa, sporculara da madalyalarını takdim eden Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar ise her yıl düzenlenen müsabakalara gün geçtikçe ilginin artarak devam ettiğini belirterek, finallere doğru spor müsabakalarının çekişmeli geçmesi personeller arasındaki spor kalitesi ve fair play düşüncesi daha da yükselttiğini söyledi.

Turnuvalardaki bütün müsabakalara sporcu olarak katıldığını ifade eden Bayar; “Öğrenci ve personeli spora teşvik edici, zihinsel, ruhsal ve fiziksel yaşam kalitesinin örneklerini sergiledik. Pandemi süreci ve sonrasında insanlarımızın hareketsiz kalmamaları, psikolojik tedirginlik yaşamamaları, yaşama kaliteli bir şekilde tutunmaları, sağlıklı nesillerin yetişmeleri ve çeşitli hastalıklardan korunmaları için mutlaka bilinçli spor yapmaları gerekiyor. Mardin Artuklu Üniversitemizin spor tesislerinin personel ve öğrencilerimize her zaman hizmet vermesi için faaliyetlere hazır halde tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Aktiviteye katılım sağlayan tüm sporculara teşekkür eden Bayar, “Sporun kültürümüzün ve yaşamımızın bir parçası olması gerektiğini düşünerekten spor faaliyetlerinin imkanlar dahilinde çoğaltılması için gereken bütün tedbirleri alıyoruz. üniversite içi faaliyetlerimizle beraber Üniversiteler arası etkinliklerde Üniversitemizi temsilen sporcu öğrencilerimizi yarışmalara katılmaları için gerekli hazırlıkları yaparak, spora teşvik etmeye gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi spor tesislerinde gerçekleşen müsabakalarda Edebiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mardin Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Savur Meslek Yüksek Okulu ve İdari birimlerden; Öğrenci işleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı takımları kıyasıya mücadele etti. Sporculara aileleri de destek verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku