Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MAÜ’de Yemin Töreni Düzenlendi

0 119

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezunları için yemin töreni düzenlendi. Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bu yıl 20. Dönem mezunlarını verdi.

Pandemi koşulları nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek gerçekleşen yemin törenine Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Harman, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Aktepe, Ebelik Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Yeşil, Öğretim Üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Leyla Baran tarafından sunulan programa saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlandı. Yemin törenine katılan öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okunuyordu.
Törende konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Harman, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, eğitimlerinde katkıları olan öğretim görevlilerine ve dört yıl boyunca zorlu şartlarda desteklerini esirgemeyen ailelere teşekkür etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Harman, Sağlık Bilimleri Fakültesinde sekiz aktif bölüm olduğunu belirtti. Harman; “Öğrencilerimizi öğretim görevlilerimizle birlikte çağın gerekliliğine uygun olarak sağlık bilimleri alanında ve hemşirelik alanında yetiştirmeye çalıştık. Özellikle bu pandemi döneminde öğrencilerimizle bir ilki gerçekleştirdik. Uygulamalı derslerini Mardin’de bulunan çeşitli sağlık kurumlarında yüz yüze aldılar. Öğrencilerimiz bu pandemi döneminde büyük efor harcayarak, başarı göstererek sağlık ordusuna dahil oldular. Bu başarılarından dolayı onları bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmasında öğrencilere çeşitli önerilerde de bulunan Dekan Harman; “Bundan sonraki yaşantınızda çeşitli engellerle karşılaşabilirsiniz. Azimle, başarıyla ve emek vererek bunların hepsinin üstesinden gelebileceğinize inancım tamdır. Bu gün biz sizi uğurluyoruz ama unutmayın ki Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin kapıları her zaman sizlere açık olacaktır. Nerede olursanız olun hocalarınız sizlere destek vermeye hazır olduklarını kesinlikle unutmayın” ifadelerini kullandı.

Yemin töreninin sonunda öğrenciler hep bir ağızdan mezuniyet andını okuyarak, müzik eşliğinde kep fırlatarak, renkli görüntüler oluşturdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku