Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Meteoroloji Uyardı: Sıcaklar Artacak!

0 11

Güneydoğu Bölgesinin altı ilinde 26-31 Ağustos tarihleri arasında hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirildi. Hava sıcaklığının 4 ile 8 derece üzerinde seyretmesi beklenen iller arasında Mardin’de var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Güneydoğu Bölgesinin altı ilinde 26-31 Ağustos tarihleri arasında hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirildi. Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Siirt, Batman ve Şırnak’ın sıcak hava dalgasının etkisine girmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, 5 günlük süreçte Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Siirt, Batman ve Şırnak’ta hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerine çıkacağının tahmin edildiği bildirildi.

Açıklamada, hava sıcaklığının 39-42 derece civarında seyredeceği ifade edildi. Diyarbakır ve Mardin Valiliğinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda da “26-31 Ağustos tarihleri arasında hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öğle saatlerinde yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli olmaları gerekmektedir.” uyarısında bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku