Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

“Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” Düzenlenecek

0 17

Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de düzenlenecek olan Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenci umreye gönderilecek ve cumhuriyet altını ödülü verilecek olup sıralamada yer alan diğer öğrencilere ise çeşitli hediyeler verilecektir.

22 Mayıs 2021 tarihinde, saat 14.00’da gerçekleşecek olan yarışmada, yarışmacılar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan “Hadislerle O’nu Anlamak” isimli eserden sorumlu olacaklar.

Mardin İl Müftülüğü tarafından yarışmayla ilgi yapılan açıklamada, üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber (s.a.s.) sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, amacıyla ülke genelinde olduğu gibi Mardin genelinde de “Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” düzenlenecektir denildi.

Açıklamanın devamında öğrencilerden gelen olumlu geri dönüş ve talepler doğrultusunda yarışmanın her yıl düzenlenmesinin faydalı olacağı düşünülen yarışma ile gençlerin bilgi seviyelerini ölçmekten ziyade yarışma vesilesi ile Hz. Peygamber’i (s.a.s.) tanıma, onun mesajını anlama, gençlerin milli ve manevi duygularını geliştirme amacı gütmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku