Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

MFSD’den BİR ETKİNLİK DAHA

0 114

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği (MFSD) genç fotoğraf sanatçıları desteklemek için bünyesinde yetiştirdiği kursiyerlerine Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak amacıyla bir gezi düzenledi.

‘Mardin’den İzlenimler’ adı altında düzenlenen gezi kapsamında Mardin’in kırsal mahallerinden olan Yardere-Gizli Kurdis şelalesini fotoğraflayarak, derneğin sosyal medya hesapları üzerinden Mardin’in yöresel tanıtımına katkı sundu.
Yaklaşık 25 genç fotoğraf sanatçısının katıldığı gezide Mardin’in Artuklu İlçesine bağlı Antik Dara Kentini, Yardere-Kurdis Şelalesini ve Ahmetli’nin mesire alanlarını gezerek, burada bulunan tarihi ve turistik yerleri fotoğraflandı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız, Mardin’in 7000 yıllık tarihi geçmişiyle günümüze kadar uzanan görkemli yapısını daha ileriye taşımak için bu gibi bilgi birikimli etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

Bilgi ve tecrübelerini katarak adeta Mardin’e ışık tutmaya çalışan genç fotoğraf sanatçılarımızın her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Sakız, “Zaman zaman genç fotoğraf sanatçılarımızla sahaya çıkarak, her tarafı buram buram tarih kokan kadim Mardinimizi fotoğraflamaya çalışıyoruz. Çektiğimiz kareleri sergileyerek binlerce kişiye ulaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu gibi etkinliklerle özellikle şehrimizi tanımayan yerli ve yabancı turistlerin kentimize olan ilgisi, merakı ve heyecanı olmaya çalışıyoruz. Her geçen gün dernek üyelerimizle ve genç kursiyerlerimizle bir adım daha ileriye giderek, sanat adına ne varsa kültür ve turizm şehri olan Mardinimize katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku