Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Midyat Belediyesin’de Kültür ve Kongre Merkezinin Temeli Atıldı

0 10

Yeni Mahalledeki Jandarma Genel Komutanlığına ait askeri lojmanların yerine 8,5 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

“Bin 500 kişilik kongre salonu olacak”

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, törende yaptığı konuşmada; Midyat’ta inşa edilecek kültür ve kongre merkezinin modern özelliklerini taşıyacağını belirterek, “Merkez, 5 bin metrekarelik kapalı alanıyla Bin 500 kişilik salon, 110 kişilik sinema salonu, kafeteryası, briç salonları, oyun alanları ile vatandaşımızın 7’den 70’e herkesin faydalanacağı bir kültür kompleksi olacak.” Dedi.

Başkan Şahin, “göreve geldikleri andan itibaren kültür ve turizm alanlarında yeni bir yol haritası çıkardıklarını kaydederek, Midyat’ta bir kültür merkezinin eksikliğini hissettiklerine işaret ederek, şöyle konuştu.

“Yaptığımız girişimler sonucu Allah’ın izni ile ilk kazmayı vuracağımız Midyat Kültüre ve Kongre Merkezin 15 Milyona TL civarında olacak. Jandarma Genel Komutanlığına ait 8,5 dönüm arazi üzerinde kurulacak. Bu kültür merkezinin finansmanıyla ilgili Kültür Bakanlığımız bize yüzde 50 oranında bir destek veriyor. Geri kalan yüzde 50 finansmanı da Belediyemizin öz kaynakları tarafından sağlanacaktır. İnşallah 1,5 yıl zarfında çok güzel bir eser meydana gelecek. Peyzaj çalışmalarıyla, yeşil alanlarıyla, kapalı otoparklı Midyat’ımız çok güzel bir tesise kavuşacak. Temelini attığımız kültür merkezinin Midyat’ımıza, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Kültür merkezinin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Şahin, “bizlere desteklerini esirgemeyen başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’a ve Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Sayın Arif Çetin’e Midyat halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca yapımcı firmaya da şimdiden, teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve diğer davetliler kesilen kurbanlarının ardından Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinin temelini attı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku