Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Milletvekili Demirkaya’dan Gazetemize Ziyaret

0 82

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin’de gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında gazetemizi ziyaret ederek, Mardin’i daha güzel yerlere taşımak adına yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ve beraberindekilerini karşılayan gazetemiz imtiyaz sahibi Veysi Erkar; ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, kadim şehir Mardin için büyük efor harcayan Milletvekili Cengiz Demirkaya’ya teşekkür etti.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Faris Erkar’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Mardin Milletvekili Demirkaya, kültür ve turizm şehri olan Mardinimiz, turizmde olduğu kadar önümüzdeki süreçte sağlık turizmi alanında da bölgede söz sahibi olacağını söyledi.

Mardin’in tüm sorunlarını yakından bildiklerini ifade eden Demirkaya, yapımı devam eden 300 yataklı Mardin Devlet Hastanesinin ek binası, Mardin-Midyat yolu, Çevre Yolu, Kızıltepe-Ceylanpınar yolu, GAP Projesinde yaşanan gelişmelerden haberdar olduklarını, bu önemli projelerle ilgili Ankara’da olsun, Mardin’de olsun sürekli görüşmeler halinde olduklarını belirtti.

Dersimizi iyi çalışıyoruz
Mardin’in üç önemli sorunu olduğuna dikkat çeken Demirkaya, “2018 yılından bu yana Mardin’de ciddi sorunları ele aldık. Bunlardan biri Kızıltepe Ceylanpınar karayoluydu, hasretle beklenen bu yol ciddi bir yatırımdır. İhalesi 30 Aralık 2020’de yapılan 61 kilometrelik bu yolun yatırımının toplam maliyeti yaklaşık 176 milyon lira, 15 metre genişlik ve 1,5 metre yükseklikte olacak.

Karayollarına devri yapılan yol önümüzdeki günlerde yüklenici firmayla protokol imzalanacak ve mevcut güzergahta yapılacak yolun inşaatına başlayacaktır” ifadelerini kullandı. Kızıltepe-Ceylanpınar karayolunun önemine dikkat çeken Demirkaya, “Bu yol hem Mardin hem de bölge açısından önemli bir yatırım olacak. Kızıltepe-Ceylanpınar yolu bölgenin ekonomik hacmini arttıracak düzeyde. Malumunuz Ceylanpınar Akçakale arasında Afrin bölgesinde yeni gümrük kapısı açıldı. Oralardan hububat alınıyor, buradan işlenmiş mamul gönderiliyor bu da bölgenin ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.

Mardin-Midyat yolu projesi hakkında bilgiler veren Milletvekili Demirkaya, “Mardin-Midyat bölünmüş yol ihalesinin yapıldığını projenin onaylandığını, çalışmalara yakında başlanacağını kaydetti. Uzun yıllardır ciddi bir sorun olan Midyat Yolu’nun tarihi ilçeye ulaşım konusunda ihtiyaca cevap veremeyecek halde olduğunu ifade eden Demirkaya; Mardin- Midyat Yolu, Turizm açısından da çok önemli. Bu yol tamamlandığı zaman Mardin turizmine büyük katkı sağlayacak. Mardin-Midyat arasındaki yol aynı güzergahta bulunan Yeşilli, Ömerli ilçelerimizin ulaşımını da rahatlatacak. Mardin Midyat yolu 18 Aralık 2020 tarihinde ihalesi yapıldı. Yaklaşık 61 km’lik yolun önümüzdeki süreçte protokol imzaları atılacak ve inşaatına başlanacak.

Mardin, turizmde parlayan şehirler arasındadır
Mardin, turizmde parlayan şehirler arasında olduğunu kaydeden Demirkaya, 750 yataklı Şehir Hastanesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yakında müjdesini vereceğine inandığım TIP Fakültesiyle birlikte Mardin, inanaç turizmde olduğu kadar bölgesinde sağlık turizmde de söz sahibi olacağını söyledi.

Demirkaya, “Mardin’de yapılması planlanan 750 yataklı Şehir Hastanesinin 2023 yılında ilk hastasını kabul edeceğini söyleyen Demirkaya “ Artuklu Üniversitesi bünyesinde TIP Fakültesi kurulması yönünde sivil toplum kuruluşlarının başlattığı kampanya muhataplarına ulaştı. Mardinli tıp bilim insanlarının, hocaların TIP fakültesi kampanyasına katılımlarının sağlanması ve TIP Fakültesine sahiplenmeleri süreci hızlandıracak. Sayın Cumhurbaşkanımızın tıp fakültesi müjdesini vereceği günün yakın olduğuna inanıyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku