Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Musluklardan akan çamurlu suya vatandaşlar İsyan etti

0 54

Mardin’de musluklardan akan çamurlu su vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, çamurlu suya para verdiklerini, verdikleri paranın hizmet olarak da karşılığını alamadıklarını belirtti. Yetkililerden su sorununa biran önce çözüm bulmalarını istedi.

Mardin’de iki gündür musluklardan akan çamurlu su vatandaşları çilen çıkardı. Vatandaşlar musluklardan akan çamurlu suyun fotoğraflarını çekerek sosyal medya üzerinden paylaşarak, yetkililere tepki gösterdi.
Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yaygın olduğu bu günlede zaten tedirgin olduklarını belirten vatandaşlar, “Depolarımızda bulunan temiz su da gelen çamurlu suyla kirlenmiş durumda. Depolarımızı temizlemek için bu kadar suyu nasıl heba edelim. Şayet etsek, bu kadar suyu nasıl karşılayalım.

Su gelinceye kadar 10-15 gün susuz mu kalalım. Tabi sussuz kalmamak için mecburen hazır suya yöneleceğiz. Buda aile ekonomisine ayrı bir külfet. Çok perişanız. Sağlığımız bu kadar mı hiçe sayılıyor. Mağduriyetimiz nasıl giderilecek. Çamurlu suyu bize yazılan su faturalarından mı düşülecek. Yetkililerden çözüm bekliyoruz” şeklinde şikayetlerini dile getirdiler.
Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU birimini arayan vatandaşlara verilen cevap ise çamurlu suyun boruların patlamasından kaynaklı olduğu bilgisi verildi.

Yetkili ağızlar ise “Meteorolojinin verilerinden de anlaşıldığı üzere bölgede kuvvetli yağışlar meydana gelecek uyarısında sonra toprağa düşen yağış aşırı olması nedeniyle dağ yamacında gelen taşkın sularin da etkisiyle beyaz sudaki su kaynağı patlamış olup, ana depolarımızı olumsuz yönde etkilemiştir. Gerekli tahliye dinlendirme, dezenfekte çalışmaları ve önlemler alınmıştır. Gelen çamurlu suyun vatandaşlara zararı bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku