Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Öğrenciler Kumbaralarıyla Gönülleri Fethetti

0 12

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan ve eğitim grafiğinde sürekli yükselen Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Sorumluluk Projelerine her geçen gün bir yenisini ekliyor.

“Kim bir oruçluya iftar ettirirse kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır.” hadisinden esinlenerek başlattığı ramazan ayı gıda yardım kolisi bu sene de sürdüren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri 17 günlük kapanmaya rağmen çok sayıda gelir düzeyi düşük ailelere ulaştı. “Gönlünüze Misafir Olmaya Geldik” sloganıyla başlattıkları bu çalışmada öğrenci öğretmen ve veliler ihtiyaç sahipleriyle buluştu.
Ramazan Bayramı öncesi Umut Kervanı Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yapılan temel gıda kolisi dağıtımı öğrencileri ziyadesiyle mutlu etti.

Değerlerinizi hayatınıza katmak gibisi yoktur
Değerlerinizi hayatınıza katmak gibisi yoktur diyen Okul Müdürü Şeyhmus Demir; “İşin sırrı ne yapacağınızı bilmek değil, nasıl yaptığınızdır. Yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla yoğrulmuş bir inancımız var. Bu ruhun öğrencilerimiz tarafından benimsenip yaşatılabilmesi için eğitim öğretim sürecimiz boyunca okul kültürümüzde farklı zamanlarda farklı çalışmalar yaparak değerlerimizin çocuklarımız tarafından bir yaşam biçimi haline getirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu kampanyamızda da çocuklarımıza yardım etme hazzı yaşatarak ihtiyaç sahiplerine karşı her birimizin kendi ölçülerinde sorumlu olduğunu fark ettirmek istedik” dedi.

Demir, bu anlamlı projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan özellikle kocaman yürekli öğrencilerine velilerine öğretmenlerine okul personeline ve Mardin Umut Kervanı’na teşekkür ederek Allah yaptıkları bu güzel ve anlamlı yardımı dergahında kabul etsin dedi.

Proje koordinatörü Ömer Öncel ise öncelikle okul yönetimimizin din kültürü öğretmenlerimizin okulumuz öğretmen, öğrenci ve velilerinin büyük desteği ile gerçekleştirdiğimiz projede beni en çok etkileyen şey öğrencilerimizin kampanyaya destek olmak için kumbaralarını kırıp birikmiş harçlıklarıyla katkı sunmasıydı. Bu da doğru yolda olduğumuzun en iyi ifadesi olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku