Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Öğrenciler, Mardin’in Tarihi ve Turistik Yerlerini Gezdi

0 178

Pandemi süreci nedeniyle her alanda olduğu gibi eğitimde de çeşitli aksaklıklar yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı bu aksaklıkların giderilmesi noktasında “Telafide Bende Varım” programını hayata geçirerek, öğrencilerin bundan böyle telafi eğitimlerinde önemli destekler alabilecekleriifade edildi.

Kızıltepe Mehmet Emin Değer İmam Hatip Ortaokulu “Telafide Bende Varım” diyerek, bu program kapsamında yaklaşık 30 öğrenciyi yaşadıkları çevreyi daha yakından tanımaları için bir gezi etkinliği düzenledi. Düzenlenen gezide öğrenciler, Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Rehber öğretmenlerden İbrahim Aydın, Selma Alpaydın ve Mehmet Nesim Kaplan eşliğinde Mardin’in tarihi ve turistik yerleri hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler, dinlenmek amacıyla Kamor Millet Bahçesinde de piknik yaptı. Burada da keyifli vakit geçiren öğrenciler, geleneksel çocuk oyunlarından olan halat çekme, çuval yarışı, uzun atlama, istop, ip atlama ve yumurta taşıma oyunlarını oynayarak, renkli görüntüler oluşturdu. Öğrencilerin burada küçük bir çevre temizliği etkinliği düzenledikleri de görüldü.

Daha sonra Çocuklar İçin Çal (ÇİÇAL) Derneğine geçen öğrenciler, burada da mahalli sanatçı Halil Yalçın tarafından kendilerine sunulan müzik ziyafetini dinledi. Birçok öğrencinin mahalli sanatçı Halil Yalçın’a eşlik ettiği görüldü.
Programa katılan okul öğrencilerden Helin Aktürk, yaşadıkları bu güzel günü asla unutmayacaklarını belirterek, bu güzel etkinliği bizler için hazırlayan başta okul müdürümüz Lokman Resuloğlu hocamıza ve gün boyu büyük emek harcayarak bizleri mutlu eden öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku