Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Ömerli’de Alt Yapı Sorunları Çözülüyor

22

İller Bankası tarafından Aralık 2020’de ihalesi yapılan ve Ömerli İlçesi’nin alt yapı sorununu kökten çözüme kavuşturacak projenin hayata geçirilmesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

İller Bankası tarafından ihalesi Aralık 2020’de yapılan ve Ömerli İlçesi’nin alt yapı sorununu kökten çözüme kavuşturacak 41.3 milyon TL keşif bedelli projenin hayata geçirilmesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Ömerli İlçesi’nin tüm alt yapı sorunlarını kökten çözüme kavuşturacak projenin hayata geçirilmesi için son aşamanın da atlatıldığını belirten Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, “Ömerli İlçemizin alt yapı kanalizasyon, içme suyu ve ilave olarak yağmur sularını da kapsayacak şekilde yapılacak projeyle vatandaşlarımızın bu konuda ki sıkıntılarını çözüme kavuşturuyoruz. 41.3 milyon TL keşif bedelli ihalemizi, Diyarbakır’da faaliyet yürüten bir firma 28 milyon TL bedelle almaya hak kazandı. İlk defa Ömerli’nin alt yapı sorunlarını yıllar boyu çözüme kavuşturacak bu önemli hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz”.

Altındağ, “ Daha önce alt yapı sorunu ile ilgili bazı çalışmalar yapılmıştı. Fakat çok yetersiz kalınmıştı. Bu proje Ömerli ilçemiz açısından çok yetersiz gördüğümüz alt yapı sorununu inşallah kısa zamanda çözüme kavuşturacak. Proje kapsamında 30 bin metreküp kanalizasyon borusu, 40 bin metre içme suyu borusu, 2 bin 500 metre yağmur suyu borusu döşemesi, bin 500 metre parsel bağlantısının yanında 300 metreküp su deposu ile projemizi tamamlayacağız. Daha öncede ilçemizin refahı ve kalkınması için birçok projeyi hayata geçirdik. İnşallah bu ve buna benzer birçok projeyle Ömerli İlçemiz hak ettiği konuma kavuşacaktır. Sene sonunda tamamlamayı hedeflediğimiz ve Belediye Başkanlığımız dönemine nasip olan bu proje için Partime, hükümetime, Büyükşehir Belediyesine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum”.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku