Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

OrtaKafa Medeniyet Yolunda Mardin 20. Rota Oldu

75

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından hazırlanan Ortakafa Medeniyet Yolunda sizlerle buluşuyor programının, bu haftaki bölümünde Mardin tanıtıldı.

Tügva Vakfının düzenlemiş olduğu Ortakafa Medeniyet Yolunda bu haftaki bölümünde Mardin 20. Rota oldu. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından hazırlanan ve ortaokul öğrencileri tarafından sunulan programda öğrenciler, kendi şehirlerini her yönüyle bizzat aktif olduğu bu etkinliği dijital mecralar üzerinden Türkiye’deki diğer ortaokul gençlerine aktarıyor.

Mardin (TÜGVA) İl Temsilcisi Muhyettin Ertaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu haftaki programda 20. rota olan Mardin, ortaokul seviyesindeki gençler “Orta Kafa” isimli proje kapsamında Mardin’in mahiyetini, kadim tarihini, kültürünü, önemli tarihi mekânlarını ve şehrin önemli şahsiyetlerini tanıtarak, Türkiye’deki diğer ortaokul gençlerine ulaştırıyor.

“Orta Kafa” etkinliği, her hafta bir şehirdeki TÜGVA temsilciliği ortaokul seviyesindeki gençlerin sunuculuk yaparak, tiyatrolar oynayarak bizzat aktif olduğu bir etkinliktir. Bu etkinlik kapsamında dijital mecralar üzerinden kendi şehirlerini en ince detaylarıyla anlatıyor. Bu programda aktif olan gençler, kamera önünde olmayı bu yaşta tecrübe ediniyor ve kıymet verildiklerini anlıyor. Hem de izleyen gençler o şehirle ilgili öğrenebilecekleri kadar bilgiler ediniyor” dedi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku